Victorian Tipi Kış Bahçesi

  Victorian Tipi Kış Bahçesi

  Size tarih den dokunuşların hakim olduğu bir kış bahçesi modeli, victorian tarzı ve kırık şekilde tasarlanan ön cephesi 3 ve bazende 5 kırıklı olabilmektedir. Çatı süsleme aksesuarları olarak geleneksel ve dönem motiflerini kullanabiliriz. Mistik yaşamın izlerini bahçenize taşıyan victorian kış bahçesi ile modern dönemden bir süreliğine uzaklaşma fırsatı. Kim ayrıcalıklı bir kış bahçesi ile evini farklılaştırmak istemez? Modern yapı malzemeleri kullanılarak tarihe bir yolculuk. Konfor ve sinerji cam seçenekleri yazımızın devamında detaylı incelenecektir.

  Bahçeli bir evin konforunu değerlendirmek için, kış bahçesi yaptırmayı planladınız ve araştırmalar sonucu bazı bilgiler edindiniz. Victorian tipi kış bahçesi isminde sadece kışın kullanılabilecek bir alandan bahsediyormuşuz gibi. Ancak yeni ürünler ile tasarlanan Victorian tipi kış bahçesi modelleri artık dört mevsim kullanılabilmektedir. Açılır cam tavan sistemleri ve motorlu hareketli tente gibi malzeme çeşitleri victorian tipi kış bahçesi kavramına daha bir derinlik kazandırmıştır. Bu yazımızda sizleri her açıdan bilgilendirecek ve zihinlerinizi meşgul eden soruların cevabını vereceğiz. Victorian tipi kış kış bahçesi modelleri ve kış bahçesi dekorasyonu üzerinde yeterince bilgi sahibi olarak bu yazımızdan ayrılmanızı sağlamayı amaçladık. Yaşanabilir, estetik ve uzun ömürlü kullanabileceğiniz imalat ve montajları ile size yaşam alanları oluşturur

  Victorian tipi kış bahçesi modelleri bahçe ortamını ve hissini soğuk ya da açık havada oturmaya uygun olmayan hava koşullarında yaşayabilmek için çeşitli teknik ve malzemelerle inşa edilen kapalı ve saydam mekanlardır. Victorian tipi kış bahçelerinin temel yapım amacı bitki yetiştirmekten öte, iç ortam koşulları ve sıcaklığını içerde tutarak, dış mekanda bulunma hissinin yaratılmasıdır. Korunaklı hale getirilmiş bir bahçe olarak da tanımlanabilen kışbahçeleri güneş odası, limonluk, sera, camekan gibi isimlerle de anılmaktadır.

  Victorian tipi kış bahçelerinin tasarımında kullanılan ışığı geçiren-saydam çatı ve duvarlarla doğal ışığın iç mekâna girmesi sağlanmaktadır. Böylece doğal ışığın hem fizyolojik hem de psikolojik faydalarından yararlanma şansı doğmaktadır. Güneş ışığı ve beraberinde getirdikleri insanlar ve bitkiler için çok değerlidir. Victorian tipi kış bahçeleri kullanıcı ihtiyacına ve kullanım esnekliğine bağlı olarak yapılarda çeşitli şekillerde, çeşitli renklerde, çeşitli malzemelerle ve amaçlarla tasarlanabilmekte ve uygulanabilmektedir. Victorian tipi kış bahçelerinin bu farklılaşması, mekanlara göre değişiklik göstermesini gerektirmektedir. Ayrıca tasarlanırken de kış bahçesinin yapısından ziyade kurgulanacağı mekana göre düzenleme ihtiyacı doğurmaktadır.

  Our Score
  7/24 En uygun hizmet